Studuješ
vejšku?

Chceš se potkat se Stevem Wozniakem
a odnést si domů 100 000 Kč?
OKsystem slaví 30 let
a na oslavu svého výročí
pozval do Prahy krále všech geeků.
Když vyhraješ,
tak ti cenu předá sám Woz.

Troufneš si během 48 hodin hacknout jednu z výzev OKsystemu? Nabouráš jejich bezpečnostní systémy nebo přijdeš na to, jak vylepšit nějakou ze služeb, kterou poskytují?

Jdu do toho Pravidla

Kdo se může zúčastnit?

OKhack je otevřen všem studentům vysokých škol v České republice starším 18 let. Pokud si nejste jisti, že se můžete účastnit, kontaktujte nás zde.

Postav tým o 2–4 členech nebo se přihlas jako jednotlivec a tým ti pomůžeme dát dohromady na místě. Tak neváhej a registruj se ještě dnes! Bereme jenom 15 týmů a 20 jednotlivců.

O co se hackuje?


Pro všechny členy TOP 3 týmů

chytré hodinky
Apple Watch

vstupenky na technologickou konferenci OKtalks 2020


Absolutní vítěz

předání hlavní ceny Stevem Wozniakem
na konferenci OKtalks 2020

100 000 Kč pro tým


Harmonogram


1. 7. 2020

Otevření registrace

Hurá, od teď se můžeš registrovat!


9. 9. 2020

Uzavření přihlášek

Přihlašování do soutěže bylo ukončeno. Pokud jsi nestihl/a podat přihlášku, napiš na info@okhack.cz. Naděje umírá poslední.


16. 9. 2020

Výběr účastníků

Pozorně sleduj svoji e-mailovou schránku. Pokud postoupíš, tak se ti do 28. 9. ozveme.


2. 10. 2020

OKhack - Zahájení
DEN 1.

Sejdeme se v kancelářích OKsystem, kde se seznámíš s mentory z OKsystemu a s dalšími odborníky. Taky ti důkladně představíme všechny výzvy.


3. 10. 2020

OKhack - Hackujeme
DEN 2.

Hackujeme! Z pájek se kouří, na zemi se válí Redbully a všude kolem běží matrix.


4. 10. 2020

OKhack - Vyhlášení
DEN 3.

Vyhlášení! Po náročné práci přichází zasloužená odměna.


12. 11. 2020

OKtalks 2020

Steve Wozniak předá cenu absolutnímu vítězi hackathonu - šek na 100 000 Kč.


Jdu do toho Pravidla

Výzvy


Artificial Intelligence (AI)

Napadá tě, jak pomocí umělé inteligence modernizovat systém kontroly docházky? Umíš využít umělou inteligenci nad rozsáhlou databází vstupních textů pro jejich klasifikaci, například jejich rozdělení s negativním a pozitivním vyzněním? Nebo texty klasifikovat podle obsahu do jiných skupin? Zvládneš vytvořit mobilní aplikaci, která bude například rozpoznávat etikety na lahvích vína a pokusí se na základě toho vyhledat správné víno v regálu či skladu? Napadá tě jiný způsob, jak využít AI, aby pracovala pro OKsystem? Kreativitě se meze nekladou!


Blockchain

O blockchainu se mluví všude, ale málokdo ho umí prakticky používat. Dokážeš navrhnout a implementovat blockchain na některou službu nebo dokonce na více služeb OKsystemu tak, aby byly ještě spolehlivější? Zvládneš postavit na blockchainu systém na bezpečné podepisování smluv online? Nebo tě napadá, jak využít blockchain pro moderní systémy řízení HR? Máš volnost realizovat jakýkoliv svůj nápad na využití blockchainu v rámci všech produktů OKsystemu i mimo něj.


Break the code

Troufnete si prověřit bezpečnost služeb a produktů OKsystemu? OKsystem například postavil nejbezpečnější komunikační nástroj na trhu: BabelApp. Podaří se ti prolomit jeho zabezpečení? Dokážeš vyslat falešný signál a ovládnout průmyslového robota, kontrolovaného aplikací Checkbot z dílny OKsystemu?


Jdu do toho Pravidla

Lidé Koho na hackathonu potkáš?


Vyber skupinu dle pravomocí

Filtruj podle okruhu


Libor Ludvík

Mentor

Developer OKsystem

Při studiu Počítačových systémů a sítí na Fakultě aplikovaných věd v Plzni se seznámil se základy AI a bezpečnosti systémů. Po studiu nastoupil do OKsystemu jako java vývojář, kde se zapojil do náročných infrastrukturních projektů pro státní správu. Dnes vede tým lidí, který se zabývá problematikou vytváření a doručování tiskových sestav (elektronický podpis, komunikace s externími systémy, šifrování komunikace).

Více

Jiří Hoherčák

Mentor

Developer OKsystem

Jirka nastoupil do OKsystemu už v roce 2006. Od té doby vede vývojový tým, který řeší především otázky spojené s kontinuální integrací, nasazením a bezpečností systémů.

Petr Gottesman

Porotce

Developer OKsystem

Petr vystudoval ČVUT FEL se zaměřením na elektronické počítače a systémové programování. V OKsystemu pracoval na pozici vedoucího projektu od roku 2012 a od roku 2019 působí na funkci ředitele vývojové divize 1. Jeho tým řeší především projekty určené pro státní správu.

Více

Čeněk Rauscher

Mentor

Blockchain Developer OKsystem

Čeněk je vedoucí vývojového týmu aplikací pro mobilní platformy ve společnosti OKsystem. Vede projekt vývoje BabelApp - platformu pro bezpečnou komunikaci. Tato aplikace pro Android, iOS, a Windows desktop vedle pokročilého end-to-end šifrování využívá řadu vyspělých technologií pro absolutně bezpečnou komunikaci, včetně blockchain.

Více

Václav Krauz

Mentor

Developer OKsystem

Vašek vystudoval technickou kybernetiku na elektrotechnické fakultě ČVUT. V Okčku vede jedno z početně největších oddělení vývojové divize 1, které se zaměřuje na infrastrukturní projekty ve státní správě. V OKsystemu pracuje již od roku 2004. Mimo jiné je hrdý otec dvou malých holčiček, nadšený cestovatel a aktivní sportovec.

Více

Vojtěch Klimeš

Porotce

Developer OKsystem

Vojtěch je ředitelem vývojové divize ve společnosti OKsystem, kde vznikají produkty OKbase, Babelapp a další. Zajímá se o možnosti využití moderních technologií v personální práci i pro zabezpečení důležitých osobních informací a vzájemné komunikace. Vojta razí heslo, že „inovace musí především zjednodušovat lidem rutinní práci, aby jim zůstalo více času na kreativní činnosti, a to ve všech oborech. Kreativita je to, co nás odlišuje od strojů.“

Více

Ludvík Altrichter

Mentor

Developer OKsystem

Ludvík se při studiu na vysoké škole zabýval počítačovým modelováním ve vědě a fyzice, ať už počítačovými simulacemi nebo použitím algoritmu skákající žáby (leap frog algorithm). V OKsystému se od roku 2010 jako analytik divize vývoje 2 věnuje vývoji OKbase. Primárně řeší analytickou podporu vývoje docházkového modulu aplikace. Mimo tvorby analýz, které jsou podkladem pro vývoj současného systému OKbase, vyvíjí i jeho nové funkcionality.

Více

Jan Šedivý

Porotce

AI ČVUT Research

Jan se po 18 letech práce na poli umělé inteligence vrátil na ČVUT a nyní působí na institutu CIIRC, vyučuje na elektrotechnické fakultě a je ředitelem ČVUT MediaLab Foundation. Píše si také vlastní blog jsedivy.blogspot.com. V minulosti pracoval pro společnost Google (2008-2010) jako Technical Lead/Manager a v institutu IBM T. J. Watson Research Center jako člen výzkumného týmu (1992-2000) a jako vedoucí výzkumu (2000-2008). Vedl mnoho celosvětových výzkumů a vývojářských projektů. Byl hlavním designérem aplikace IBM Embedded ViaVoice pro rozpoznávání řeči. Má 19 amerických patentů. Mezi jeho okruhy zájmu patří umělá inteligence, ML, NLU, internet a cloud computing.

Více

Ondřej Holešovský

Mentor

AI ČVUT Robots

Ondřej Holešovský navrhoval, stavěl a programoval mobilní roboty pro studentské týmové robotické soutěže jako Eurobot, Sick Robot Day nebo Robotický den. Ví, jak vytvořit vestavěný hardware a software pracující v reálném čase. Během bakalářské a diplomové práce se Ondřej naučil navrhovat a trénovat konvoluční neuronové sítě. Teď pracuje na doktorátu v průmyslové robotice se zaměřením na počítačové vidění a strojové učení.

Více

Radka Kittová

Mentor

Blockchain Security

Radka pracuje jako vedoucí týmu digitální bezpečnosti v designové a softwarové firmě Huld s.r.o. Je také zodpovědná za nové projekty v oblasti digitálních inovací, kde jsou využívány technologie jako blockchain nebo strojové učení. Má zkušenosti s vývojem softwaru a vzdělání v oblasti teoretické fyziky a chemie. V současnosti studuje MBA na European Business School se zaměřením na blockchainovou technologii. Radka je také členem organizace Blockchain Slovakia a podporuje blockchain komunitu v Praze a Barceloně. Věnuje se také několika open-source projektům zaměřeným na soukromí v digitálním světě, a využití blockchainové technologie pro neziskové organizace a udržitelný rozvoj.

Více

Tomáš Studeník

Mentor & Organizátor

Business Marketing

Tomáš získal titul MBA na University of Liverpool a MSc v inovacích na HEC v Paříži. Organizuje inovační maratony CEE Hacks, kde studenti celého světa řeší problémy ve zdravotnictví, dopravě, energetice, průmyslu a sociální sféře. Tomáš pomáhá globálním firmám probouzet inovačního ducha a hledat nové příležitosti v post-digitální době. Šéfuje konzultační společnosti Insane Business Ideas a jako kreativní ředitel působí v digitálním butiku Confidence Digital. Spolupracuje také s vládními organizacemi Czechinvest, Technologická agentura ČR nebo European Space Agency. V roce 2014 představil v ČR zábavně-naučný formát FuckUp Nights, kde se veřejně sdílí neúspěchy v byznysu a životě. Nejlepší příběhy nezdarů vydal v roce 2018 knižně u Jan Melvil Publishing jako Velkou knihu fuckupů. V roce 2020 Tomáš připravuje projekt divadelní hry THEAITRE, kterou napíše po 100 letech od premiéry R.U.R. celou umělá inteligence. Tomáš byl nominován na Esquiremana 2019 v kategorii byznys.

Více

Josef Jelačič

Mentor

Blockchain Security

Josef se pod záštitou nadace Ethereum podílí na rozvoji ekosystému a podpoře komunity vývojářů open source knihoven zaměřených na vývoj smart kontraktů a dapps. Jako ambasador Paralelní Polis a správce místního hackerspace propojuje skupiny technologů, kteří se zajímají o decentralizaci a novou generaci web3 aplikací.

Více

Martin Smolik

Mentor

AI

Martin vyštudoval Matematiku na MFF univerzity karlovy v roku 2019. V dnešnej dobe pokračuje doktorským štúdiom na CIIRC ČVUT kde sa zaoberá umelou inteligenciou v oblasti spracovania jazyka. Zaujíma sa hlavne o generovanie textu a strojový preklad.

Více

FAQ

Co je hackathon?

Hackathon je spojení anglického slovíčka hacker a maraton. Cílem je řešit problémy novým způsobem s využitím dostupných technologií a nástrojů v kombinaci s dovednostmi členů řešitelského týmu. Jedná se o akci, která probíhá po dobu tří dnů. Řešitelské týmy spolu s mentory pracují na jedné z výzev některého z tracků hackathonu.

Je to jen pro programátory a IT geeky?

Vůbec ne, řeší se problémy, kde to často nějaká appka nevyřeší. Hledáme vizionáře, konstruktéry, umělce, kreativce, psychology, ekonomy, ekology, architekty, strojaře, marketéry, podnikatele, prostě všechny talenty, co mají chuť pomoci a ukázat, co v nich je.

Jaká je minimální a maximální velikost týmu?

Nejméně musíte být v týmu dva členové, maximální počet je čtyři.

Kdo se může zúčastnit?

Soutěže se může zúčastnit kdokoliv starší 18 let, a dále musí být v době konání OKhacku studentem vysoké školy se sídlem v České republice.

Co je cílem OKhacku?

Cílem OKhacku je během 48 hodin vyřešit jednu z výzev nebo přijít s originálním nápadem v oblastech blockchain, umělá inteligence a bezpečnost.

Kde se akce koná?

Akce se bude konat v prostorách kanceláří OKsystemu na Pankráci.

Kolik týmů se bude účastnit?

Na základě přihlášek (registrací) vybere odborná porota patnáct nejlepších týmů a 20 jednotlivců, kteří budou pozváni na hackathon.

Bude mě to stát nějaké peníze?

Ne, celý OKhack je pro všechny účastníky zdarma. Postaráme se také o veškeré jídlo a občerstvení.

Mám se přihlásit jako jednotlivec nebo jako tým?

To je na tobě. Pokud se přihlásíš jako jednotlivec, tak ti na místě pomůžeme postavit tým z dalších účastníků.

Jdu do toho Pravidla

Partneři


Organizátor

OKsystem je česká softwarová společnost s mezinárodní působností. Dodává software do soukromých firem i veřejné správy. Vyvíjí produktová řešení pro HR a s bezpečnou komunikací patří mezi nejlepší na trhu. Produkty společnosti OKsystem jdou s vývojem technologií v oboru, jsou inovativní, bezpečné a spolehlivé.

vyrabimeprogramy.cz


Partneři